• Cím: 3304 Eger, Sánc u. 6.
  • Tel: 36/411-581 Fax: 36/412-791
  • Email: titkarsag@bnpi.hu

2012. május 11., 13:48

Természetvédelmi vetélkedő eredményhírdetése

A tenki Szent Imre Általános Iskola 2012.április 26-án hagyományaként újra megrendezte a Természetvédelmi vetélkedőjét a Bükki Nemzeti Parkkal közösen. A verseny célja elsősorban, hogy a gyermekekkel megismertessük és megszerettessük a természet szépségét, csodálatos élővilágát.

A vetélkedőre 9 csapat érkezett (4 fő-3-6. o.tanulók 1-1 fő) a megyéből (Átány, Boconád, Kisköre, Heves, Kerecsend, Szihalom, Nagyréde, Poroszló, Tenk). A verseny idei témája a ragadózó madarak voltak. A csapatoknak előzetes feladatként 2 db ragadozó madár modelljét kellett elkészíteniük (1 nappali és 1 éjszakai ragadozó madár). A gyerekek 8 állomáson mérették meg tudásukat a ragadozó madarakról, madárvédelemről valamint általános környezet és természetvédelmi ismereteikről. A verseny hangulatát fokozta, hogy a csapatok az iskolánkhoz tartozó zöld övezetben, a Papp-szász kertben versenyezhettek ezen a napsütötte madárcsicsergős tavaszi délutánon. Az állomások közötti pihenő időben mindenkinek lehetősége volt megtekinteni iskolánk ÖKO-tantermét, tanösvényét és mini botanikus kertjét. A gyerekek vidáman, izgatottan oldották meg az állomások feladatait. Mint minden verseny vége eredményhirdetéssel zárult nálunk is. Amíg a zsűri értékelte a csapatok munkáját, a tanulók, pedagógusok és meghívott vendégeink Jakab Tibor természetfotós fotóbemutatóját nézhették meg. Az eredményhirdetést mindenki izgatottan várta.  

1.    hely: Tenk- Szent Imre Általános Iskola  

2.    hely: Heves –Újtelepi Általános Iskola  

3.    hely: Boconád- ÁMK Általános Iskola

Bízunk benne, mindenki sok hasznos ismerettel bővítette tudását, jól érezte magát és kedvet kapott arra, hogy jövőre újra részt vegyen az iskolánk által megszervezett Természetvédelmi vetélkedőjén.

 

Molnár Judit, Sasvári János - BNPI -

Legfrissebb hírek

2018. május 26., 09:00

XX. BÜKK – AGGTELEK KERÉKPÁRTÚRA

Az Európai Nemzeti Parkok Napján kerékpártúra indul Bükki Nemzeti Parkból az Aggteleki Nemzeti Park-ba, Szilvásváradról az aggteleki Baradla-barlangig. A túra során 12 településen és védett területeken hala-dunk keresztül megállókkal, ahol a helyi kultúrtörténeti örökségről és természeti értékekről hallhatunk ismer-tetőket. Az aggteleki célban játékos természetismereti és helytörténeti TOTO, nyeremények, és ingyenes bar-langlátogatás várja a kerekezőket. Tovább...

2018. május 12., 10:00

Orchidea nap és fotós túra (boldogasszony papucsa)

Egyedülálló lehetőséget biztosítunk a Boldogasszony papucsa (Cypripedium calceolus) fokozottan védett növény megfigyelésére és fotózására. Tovább...

2018. május 12., 09:30

Erdei mesterdalnokok Felsőtárkányban

Madármegfigyelés és madárhangvadászat a Felsőtárkány környéki erdőkben, ahol a tavaszi madárvilág képviselőivel és a természet egyéb szépségeivel ismerkedhetünk meg túránk során. Távcsöveket korlátozott számban biztosítunk. Tovább...

2018. május 8., 10:20

Erdei mesterdalnokok Felsőtárkányban

Madármegfigyelés és madárhangvadászat a Felsőtárkány környéki erdőkben, ahol a tavaszi madárvilág képviselőivel és a természet egyéb szépségeivel ismerkedhetünk meg túránk során. Távcsöveket korlátozott számban biztosítunk. Tovább...

2018. május 7., 17:00

Egri Természetismereti Estek: A farkasok viselkedése

Időpont: 2018. május 7. (hétfő) 17:00 Tovább...

2018. május 7., 09:59

Kaptárkő Nap Szomolyán

2018. május 5-én második alkalommal rendeztük meg Szomolyán a Kaptárkő Napot, amelynek célja a kaptárkövek és a bükkaljai kőkultúra (a 2016-tól a Magyar Értéktár, majd pedig a Hungarikumok Gyűjteményének részei) megóvása, gondozása, bemutatása, népszerűsítése a célja. Tovább...

2018. május 7., 08:36

Orchidea nap Felsőtárkányban - Boldogasszony papucsa fotózási lehetőség május 12-én

A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság egyedülálló lehetőséget biztosít a Boldogasszony papucsa (Cypripedium calceolus) fokozottan védett növény megfigyelésére és fotózására. Az elzárt élőhelyre való belépést szakvezetőink segítik. A kora nyári idő miatt idén hamarabb virágzik a növény, ezért az előzetesen meghirdetett május 19.helyett május 12-én várjuk az érdeklődőket. Regisztráció szükséges. Tovább...

2018. május 5., 09:00

A Bükk északi gerincén

A Bánkútról induló túra célja a természetvédelem, a madárvilág és a régészeti értékek (őskori, ókori és középkori várromok) megismertetése a Bükk északi részének bükköseiben. Természetvédelmi őrünk olyan fokozottan védett helyeket is bemutat, ahová egyébként tilos a belépés. Tovább...

2018. május 5., 09:00

Kaptárkő Nap Szomolyán május 5-én

A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, a Kaptárkő Egyesület és a Szomolya Község Önkormányzatával közösen rendezi meg május 5-én, szombaton a Kaptárkő Napot Szomolyán. A színes programok és szakmai rendezvények mellett, helyi termelők, kézművesek, nemzeti parki védjegyes termékek, tájjellegű ételek, borok és színpadi műsorok várják az érdeklődőket. Tovább...

2018. május 3., 16:33

XX. BÜKK – AGGTELEK KERÉKPÁRTÚRA

Az Európai Nemzeti Parkok Napján kerékpártúra indul Bükki Nemzeti Parkból az Aggteleki Nemzeti Park-ba, Szilvásváradról az aggteleki Baradla-barlangig. A túra során 12 településen és védett területeken hala-dunk keresztül megállókkal, ahol a helyi kultúrtörténeti örökségről és természeti értékekről hallhatunk ismer-tetőket. Az aggteleki célban játékos természetismereti és helytörténeti TOTO, nyeremények, és ingyenes bar-langlátogatás várja a kerekezőket. Tovább...